Grāmata: Living with a SEAL: 31 Days Training with the Toughest Man on the Planet

Šī grāmata nonāca manā redzeslokā pavisam nejauši, pateicoties Jurģa Liepnieka tweetam:

Kad liekas, ka esi izdarījis visu, kad vairāk nevari – tu patiesībā esi izdarījis tikai 40%. Laba grāmata, te video.

Šis domugrauds bija kā āķis, kas liecināja par kaut ko interesantu. Internetā pieejamās atsauksmes arī bija daudzsološas un palīdzēja izdarīt izvēli.

Ņemot vērā, ka šoreiz izvēlējos lasīt elektronisko versiju, tas atklāja vēl pāris patīkamu pārsteigumu:

• Pirmkārt, tā bija pirmā grāmata, kura tika izlasīta, izmantojot planšeti. Pārsteigums šeit bija faktā, ka nemaz nav nepieciešama Kindle ar E-ink, lai lasītu grāmatas. Elektronisko grāmatu lasītāja aplikācija, kas samazina lapas fona gaismu, acis nenogurdināja, ļaujot to izlasīt divos darbadienu vakaros.
• Otrkārt, elektroniskajā grāmatā ir iespējams viegli atzīmēt un pēc tam sameklēt sev vēlamās vietas, pie kurām ir vēlme vēlāk atgriezties. Klasiskajā variantā ir jāveic piezīmes uz kādas lapiņas, vai arī veicot atzīmes grāmatā, pēc tam tā ir pilnībā jāpāršķirsta.

Pateicoties šiem jaunatklājumiem, arī nākamā grāmata, visdrīzāk, tiks lasīta jau elektroniskā versijā.

Par saturu.

Grāmata ir tapusi no bloga ierakstiem, ko autors veica, trenējoties ar privāto instruktoru, papildinātiem ar pārdomām un interesantiem momentiem no personīgās dzīves. Interesantais šeit ir fakts, ka par instruktoru tika izvēlēts esošais vai bijušais (nav zināms) ASV jūras kājnieks, kura personība noteikti neliks vilties.

Lai vai kā, šeit var smelties daudz jaunatklājumu un katrs tajā atradīs ko savu, kā piemēram:

• Jaunu veidu kā trenēties vai dažādot treniņu programmu,
• Uzskatu dažādību un dzīves pērles,
• Stāstus no dzīves, piemēram, kā personāži izvēlējās nosaukumu savam zīmolam, kā pārvarēja neveiksmes, kā attīstīja savu uzņēmumu, utml.,
• Dažādi smieklīgi atgadījumi.

Tā, kā grāmata ir tapusi no bloga, tad tā arī viņa būtu uztverama. Vienkāršā valodā, tā teikt, par dzīvi. Ja šāds žanrs apmierina, tad noteikti iesaku izlasīt.
Noslēgums gan bija negaidīts. Liekas, kā tad tā var, bet, redz, ka var.

Vērtējums: 5 no 5 acīm.

PS.
Iespējams, mani tajā aizrāva iespēja virtuāli atgriezties pie treniņu režīma, kāds bija dienējot armijā un izzināt vairāk par cilvēkiem, kas trenējas ultra maratoniem. Ja šīs lietas jums nesaista, tad varbūt arī grāmata nesagādās Jums tādu prieku.

Links uz grāmatu:

http://www.amazon.com/Living-SEAL-Training-Toughest-Planet/dp/1455534676

Leave a Reply