Grāmatas iegādāšanās epopeja ārzemju interneta veikalā 2

Tikko iegādājos grāmatu, bet tās iegādes epopeja pārsteidza nesagatavotu un lika kārtējo reizi aizdomāties par (ne)efektīviem procesiem.

Izvēlējos iegādāties CGEIT Review Manual 2011 no ISACA.org. Grāmatas cena 85$+26$ par piegādi, samaksāju un gaidīju piegādi uz mājām.

Tomēr, beigās viss izrādījās daudz sarežģītāk.

Pateicoties likumam par PVN piemērošanu, lai saņemtu grāmatu man nācās braukt uz lidostu, tad ar piegādes lapu iet uz muitu, tur aprēķināja PVN, tad iet uz blakus esošo PASTU, lai to samaksātu. Tad atkal jāiet uz muitu, lai uzrādītu samaksāto nodokli. Un tikai tad varēju saņemt savu grāmatu.

Mani šajā procesā ļoti sakaitināja:

 • Visas iesaistītās iestādes- kurjeri, muita un pasts neatrodas pat ne vienā mājā- kā rezultātā nākas pamatīgi skraidīt.
 • Lai gan uz piegādes pavadzīmes bija rakstīts 85$, lai Muita aprēķinātu nodokli viņi pieprasīja pierādījumus par samaksu. Prasīja izrakstu no konta, bet paldies Dievam vienojāmies, ka pie viņu datora parādīšu hanzanet.lv izrakstu. (Interesanti, kas notiktu, ja maksātājs būtu cita persona? Abiem būtu jāiet uz MUITU?)
 • Ieraugot, ka pārskaitīts ir nevis 85$, bet 111$ (jo bija vēl piegāde) PVN bija aprēķināts no 111$.
 • Nodokli nevarēja samaksāt uzreiz MUITĀ, tā vietā bija jāiet uz PASTU. Piedāvāju, ka varu samaksāt no telefona, bet laipni paskaidroja, ka tad viņiem vajag izdruku par maksājumu. Kur, lai es viņu dabonu? Izmantot to pašu datoru (lai viņi var pārliecināties par maksājumu), kur rādīju izdruku par maksājumu nedrīkst, jo personīgiem mērķiem redziet šo datoru izmantot nevar (absurts).
 • PASTS par pārskaitījumu paņēma 1ls.
 • Ar karti PASTĀ maksāt nevar (par to jau mani pabrīdināja draugs, tā kā biju apbruņojies ar fiziskiem latiem). Tuvākais bankomāts ir LIDOSTĀ.
 • Skraidīšana starp šīm iestādēm aizņem 2h pie nosacījuma, ka nekur nebija rindas.
 • Šo procedūru var veikt tikai pakas saņēmējs. Tā kā ar paziņu, kas netīšām iemaldās lidostas teritorijā sarunāt neko nevar.
 • Kurjeri piedāvāja arī brokera pakalpojumu, kas to izdarīs manā vietā, bet par to ir jāmaksā 15ls. (tik šai sakarā man rodas jautājums- kā tad MUITA pārliecinās par maksājumu? Vai arī tad to pēkšņi vairs nevajag?).
 • Ja no lidostas gribot, lai kurjers piegādā līdz mājas pastam (kā bija norādīts pasūtot un par ko man likās tiek samaksāts 26$) ir jāmaksā atsevišķi.
 • Skraidīšana: kurjers-muita-pasts-muita-kurjers.

Beigās man grāmata izmaksāja:

111$, 11Ls PVN, 1Ls pārskaitījums, 2h mana laika, degviela braucienam uz Lidostas teritoriju.

Es gan gribētu šo procesu redzēt tādā veidā- uz adresi tiek piegādāta grāmata un tai ir pievienota pavadzīme ar nodokļu maksājumu, bet laikam mūsu valstī tas nav iespējams.

2 thoughts on “Grāmatas iegādāšanās epopeja ārzemju interneta veikalā

 1. Reply Arvo Sep 27,2011 5:46 pm

  Kā reiz gribēju šo pašu grāmatu pasūtīt, bet atturējos dēļ līdzīgas pieredzes ar nodokļiem. Trakākais, ka neviens nedomā, kā iepriekšminēto futbolu novērst. Valsts kase jau sen kā piedāvā POS terminālus norēķiniem ar kredītkartēm, vismaz vienu soli būtu ietaupījuši nodokļu maksātājiem, ja muitā kāds pakasītu starp ausīm un izrādītu iniciatīvu.
  BTW Googlē var atrast pdfu gan šai grāmatai gan arī “CGEIT Review Questions, Answers & Explanations Manual 2011”. Vienīgi papīrs paliek papīrs, pat uz e-book readera nav pareizais fīlings, kur nu vēl datorā.

 2. Reply Kaspars Sep 30,2011 8:27 pm

  Arī apsvēru variantu iegādāties pdf versiju, tomēr no ekrāna lasīt nav tik ērti. Ja tas process būtu jāatkārto, tad iespējams pārdomātu.

Leave a Reply