Kā kļūt par līderi?

Klejojot pa netu atradu vienkārši saprotamus, bet manuprāt iedarbīgus baušļus- kā kļūt par vadītāju.

Protams  zvaigšņu stāvoklis un IQ līmenis vienmēr būs svarīgs, bet neievērojot šos likumus ar tiem var būt par maz 🙂

1. Līderis ne vienmēr nozīmē vadītājs.
Kļūt par līderi ne vienmēr nozīmē rāpties augšup par karjeras kāpnēm. Tik pat labi tas var nozīmēt uzņemties papildus pienākumus vai uzņemties kāda procesa pārraudzību. Lai arī šāda veida izpausmes nenodrošina tūlītējus labumus un nenodrošina sociālu statusu, tomēr tas ļauj labāk sagatavoties nākotnes iespējām, iegūt papildus pieredzi un kļūt pamanāmākam.
2. Papildus darbs
Kļūt par līderi- ne vienmēr nozīmē pašam uzprasīties uz papildus pienākumiem. Dažreiz tas vienkārši notiek pats no sevis- kad kāds tev uztic veikt papildus pienākumu. Tas var notikt dažādās izpausmēs un situācijās, bet galvenais ir ieraudzīt šādas iespējas un katrā reizē izdarīt visu cik labi vien var.
Problēma ir tajā, ka šādās situācijas lielākoties cilvēki jautā- kāpēc es?  kāpēc man? vai tad nav kāds cits? Tai vietā, lai saskatītu iespēju un izceltos.
3. Pārzini savu organizāciju.
Jūs nevarēsiet ieraudzīt iespējas, ja nepārzināsiet, kas notiek jums apkārt. Ja esat izvēlējušies kļūt par līderi, tad jums ir jātur acis un ausis vaļā un nedrīkst aprobežoties tikai ar to, kas ir jums priekšā.
Tas uzreiz nenozīmē, ka jums ir jāspēlē golfs ar uzņēmuma vadītāju, bet ziniet- kas, ko un kad dara. Jo vairāk jūs zināsiet par cilvēkiem un apkārt notiekošiem procesiem, jo labāk varēsiet sagatavoties un ieraudzīt iespējas.
4. Kļūstiet pamanāms
Ja cilvēki par jums nekad nav dzirdējuši vai tiem nav priekšstata par jums, tad tie nekad neiedomāsies par jums kā potenciālo pretendentu. Atrodiet veidu, kā parādīt savas spējas, bet tikai nekļūstiet apnicīgi.
5. Viegli sastrādāties
Parādiet un nodrošiniet, ka ar jums ir viegli sastrādāties. Ja citi jūs uzskatīs kā neciešamu un sāks izvairīties, tad visas iespējas paies jums garām.
6. Uzvedieties kā līderis.
Uzņemieties papildus darbus un pienākumus. Vadība vienmēr meklē kādu, kuram uzticēt vadīt. Tikai dariet to ar apdomu un vienmēr labi. Izgāšanās var maksāt dārgi.
7. Ģērbieties veiksmei
Ikdienas gaitās Jums nav jāģērbjas kā uz pieņemšanas balli, bet tomēr vienmēr jāizskatās labi., jo jūs nekad neziniet kad būs jāatstāj pirmais iespaids un tam vienmēr ir jāizdodas ar pirmo reizi.
Cilvēki vienmēr uzskata, ka tie kas ir labāk ģērbušies ir veiksmīgāki un ir apveltīti ar papildus varu.
Uztverei vienmēr ir liela nozīme.
8. Esat par sevi pārliecināts.
Izskatieties un uzvedaties tik pārliecināts cik vien varat. Lai no jums pārliecības aura staro kilometriem tālu. Esiet pārliecināti par sevi uz visiem 120%.
Tas nenozīmē, ka jums nekad nedrīkst mākt šaubas vai neziņa, bet vienmēr izrādiet, ka spēsiet atrisināt visas problēmas.
9. Pamāciet savus kolēģus
Pamāciet vai norādiet uz kolēģu kļūdām un panākat, lai  to pamana augstākstāvoša vadība.
Tomēr esiet taktiski- nekad nekritizējiet personu, bet gan tikai viņa darbu un esiet konstruktīvi savā kritikā.
Pamācot un kritizējot kolēģus jūs viegli iegūsiet ienaidniekus, tāpēc esiet uzmanīgi.
10. Atrodiet, ko ir iespējams sakārtot.
Pēc visām neveiksmēm ir iespējas.  Ja ieraugāt, ko var darīt labāk vai kāds ir pieļāvis kļūdas, tad nāciet ar priekšlikumiem kā tādas vairs nepieļaut un ko darīt labāk.
Ir viegli izskatīties labi, kad kāds ir kļūdījies.

Leave a Reply