Katrai sistēmai savu paroli- tiešām? 2

Gribi justies droši?

Tādā gadījumā katrai sistēmai ir jāizmanto sava parole.

Diezgan tipiska atbilde ko var dzirdēt, bet vai tas vispār ir iespējams?

Pēc LinkedIn gadījuma veicu savu lietotājvārdu/paroļu revīziju un saskaitīju aptuveni 25 sistēmas, kurās man datu drošība un identitāte vismaz maz drusku uztrauc.

Atcerēties 25 paroles nav praktiski iespējams, kur nu vēl visas tās regulāri mainīt.

Prātīgāk ir sadalīt sistēmas pēc to attieksmes pret drošību (visas bankas izturas vienādi labi pret savu drošību, tur pretim web forumu turētāji labākā gadījumā par to ir dzirdējuši) un izmantot vienādu paroli grupas ietvaros , piemēram:

Viena grupa: Internetbankas, paypal

Otra grupa: Uzticami mākoņkapalpojumi (epasts, dropbox, evernote,googledrive, utml)

Trešā grupa: Sociālie portāli (facebook,linkedIn)

Šāda pieeja man ļauj būt drošam, ka arī iegūstot kāda foruma paroli nevarēs piekļūt manam e-pastam vai veikt maksājumus no paypal. Gadīsies problēma facebook vai linkedin arī nekāda lielā bēda. Tai pašā laikā atcerēties un mainīt trīs paroles nesagādā problēmas.

 

Drosmīgi cilvēki rīkojas vēl vieglāk- izmanto visur vienu. Tā rīkoties noteikti neieteiktu.

 

Šī pieeja neatbrīvo no pārējiem piesardzības pasākumiem- neizmantot nepazīstamus datorus, nerakstīt paroles uz lapiņām, paroles sarežģītības prasības, kur iespējams izmantot 2 faktoru autentifikāciju (piedāvā google un dropbox paziņojis, ka drīz ieviesīs), utml.

2 thoughts on “Katrai sistēmai savu paroli- tiešām?

  1. Reply Aivars Aug 20,2012 9:39 am

    Ir jau arī paroļu glabāšanas programmas. Uz Mac izmantoju 1Password, gan ir arī Win alternatīvas. Pietiek atcerēties vienu, tiešām drošu paroli, pārējās atcerēsies programma. Interneta banku paroles tāpat turu atmiņā, 100% neuzticos.

  2. Reply Kaspars Aug 21,2012 8:26 am

    Vienubrīd arī centos izmantot šāda veida programmas, bet tā kā ikdienā bieži mainīju/mainu iekārtas (darba PC, privātais, telefons, utml) tad tas palika apgrūtinoši un atgriezos pie pārbaudītām vērtībām.

Leave a Reply