Paplašinām wordpress iespējas 6

WordPress pēc savas būtības ir ļoti funkcionāla blogošanas platforma, kuru var izmantot arī citiem mērķiem- uzbūvējot vienkāršu statisku mājaslapu.
Tomēr mēģinot izveidot kaut ko interaktīvāku ir jāsastopas ar wordpress uzbūves diviem galvenajiem ierobežojumiem, kurus veido tā 2 pamat komponenti- lapas(page) un raksti(posts).

Tēmas un plugini– tēmas veido wordpress izskatu un to komponenšu izvietojumu, ko iespējams mainīt atkrībā no izvēlētās raksta sadaļas(piemēram izmantojot funkciju in_category($category_id)) vai konkrētās lapas, kā arī plugini ļoti papildina wordpress funkcionalitāti, tomēr saglabājas  ierobežojumi:

 • Veidojot rakstus- tie tiek attēloti pēc publicēšanas datuma- vienmēr jaunākais raksts būs pirmais un atradīsies augšpusē. Tas var traucēt, ja gribat kādu rakstu paturēt lapas augšpusē un nevēlaties izvietot pirmajā lapā statisku ierakstu vai mainīt jaunajiem ierakstiem izveidošanas datumu.
 • Veidojot lapas- tās nevar piesaistīt rakstu kategorijām un to saturu nevar attēlot starp rakstiem. Ja gribās lapas ierakstu, kas arī attēlosies zem kādas no sadaļas, tad nāksies izveidot arī rakstu ar identisku saturu 🙂

Tādēļ, lai izveidotu sev nepieciešamo funkcionalitāti var izveidot savu pluginu vai arī papildināt kādu sadaļu ar sev vajadzīgo izpildes kodu(php).

Lai to varētu izdaŗīt ir nepieciešams spaudnis: Exec-PHP

Tā uzstādīšana ir samērā vienkārša, tomēr prasa ievērot dažus noteikumus-

1. Iestatījumi->rakstīšana ir jāatslēdz- WordPress iespēja automātiski izlabo nekorekti ievietotos XHTML kodu

2. Raksts jāraksta neizmantojot WYSIWYG editoru, lai to atslēgtu jāiet Lietotāji->kuram_lietotajam_atslegt un jāieslēdz opcija- Disable the visual editor when writing

3.Atslēgt kaitinošo brīdinājumu rakstot rakstus var Lietotāji->kuram_lietotajam_atslegt un pašā apakšā ir opcija, kura jāieslēdz.

Tagad rakstot jebkuru rakstu un gribot tam piešķirt papildus funkcionalitāti nepieciešamajā vietā var rakstīt <?php echo “Esam zirgā!”; ?>

Nepieciešamo mainīgo apmaiņa notiek ierastajā veidā:

http://dll.lv/tests/?page=2

un saņemt mainīgos var:

if(isset($_GET[‘page’]))
{
$pageNum = $_GET[‘page’];
}

6 thoughts on “Paplašinām wordpress iespējas

 1. Reply fest Feb 28,2009 2:08 pm

  Kaspar, šīs vēl ne tuvu nav visas wordpress iespējas.
  Theme failos un ar paša rakstītiem plugin’iem var izveidot dajebko. Piemēram, arsenals.lv, fff.arsenals.lv- tās arī ir lapas, kas veidotas uz WordPress, taču ar ļoooti daudziem custom pluginiem un tēmu.

  Vienkāršām satura vadības sistēmām WordPress ir ok, taču ja vajag kaut ko sarežģītāku, tad labāk izvairīties no WordPress- es zinu ko runāju. Ja pasūtītājs nebūtu pieradis pie WordPress administrācijas paneļa, es nebūtu izvēlējies WordPress.

 2. Reply fest Feb 28,2009 2:14 pm

  Un par šo kodu:

  if(isset($_GET['page']))
  {
  $pageNum = $_GET['page'];
  }

  labāk būtu lietot vai nu is_page() vai arī $post->ID (nevajag apjukt, $post mainīgajā glabājas arī page dati, ja tiek skatīta lapa, nevis posts.

 3. Reply Kaspars Feb 28,2009 8:26 pm

  mainigais $page bija kā piemērs 🙂
  bet paldies par ieteikumu

 4. Reply Kaspars Feb 28,2009 8:35 pm

  Un noteikti piekrītu, ka wordpress nav tas pateicīgākasi CMS, ja gribās ko pieķimerēt pašam klāt. Man vairāk patīk Joomla.

 5. Reply Fotogrāfs Sep 28,2010 9:49 am

  Paldies par rakstu. Par Joomla, tur nav seo problēmas ar google nedraudzīgajiem linkiem?

 6. Reply Kaspars Sep 28,2010 10:20 am

  Joomla ir SEO linki. Tikai pēc noklusējuma tie nav ieslēgti.

Leave a Reply