Saruna… 1

Šodien sanāca viena „interesanta” saruna. Šīs sarunas biedram bija tik atšķirīgs uzskats, ka nenocietos to nenodokumentēt (protams ne vārds vārdā, bet galvenās atziņas).
Principā pēc šīs sarunas biju mazliet šokā un gribēju ar savu šoku padalīties.
Cik cilvēki, tik viedokļi….
K- Uzskatu, ka kredīti ir manipulēšanas līdzeklis un tie būtu jāaizliedz, piemēram, SVF tagad LV var diktēt savus noteikumus. Līdzīgi ir ar bankām- tagad visi strādā viņu labā.
L- Piekrītu, ka aizdevumi dažreiz tiek izmantoti kā ekonomisks ierocis, lai panāktu sev vēlamu rezultātu. Tai pat laikā ar kredīta palīdzību var attīstīt jaunas idejas, kuru realizācijai visa mūža garumā nevarētu sakrāt.
K- Attīstītu tā pat, tikai lēnāk.
L- Nepiekrītu gan, piemēram, man ir ideja ražot alu, bez kredīta- visa mūža garumā nevarētu sakrāt, lai uzceltu angāru, kur nu vēl to piepildīt ar ražošanas iekārtām, darbiniekiem algas, utt.  Un bez modernām iekārtām, nekādu konkurēt spēju nodrošināt nevar. Nonāktu pie situācijas, ka valdītu tikai bagātnieki un tu jau piedzimstot būtu lemts neveiksmei, tagad ir iespējas, kuras izmantot vai nē ir katra indivīda ziņā.
K- Pasaulē jau ir tā jau saražots par daudz preču…
L- Vov…, bet ar kredītu palīdzību tu vari attīstīt sev uzņēmējdarbību, piemēram nopirkt kādu izejmateriālu, aizvest to un citur pārdot tālāk. Tādā veidā nopelnot sev kapitālu.
K- Man, kā pilsonim, nav nekāda ieguvuma, ka kāds nopelna miljonus. Viņš ir tāds pats cilvēks kā es, kāpēc viņām būtu jāpelna vairāk?
L- Normālā gadījumā viņš maksā nodokļus, no kuriem tiek apmaksāta medicīna, garantēta drošība, utt
K- Ja nebūtu viņa nodokļi, tad viņa vietā to izdarītu citi un viss būtu tā pat.
L- Vov.., bet pagriežam to tā- cilvēks visu mūžu neko nav darījis, tikai lietojis alko un gulējis, tu tai pat laikā esi mācījies. Vienu dienu viņš atnāk un paziņo- es esmu tāds pats cilvēks kā tu- tātad man vajag tādu pašu algu..
K- Piekrītu, viņš arī ir cilvēks un ir pelnījis vienlīdzīgus apstākļus.
L- Vov…,
K- Cilvēki jau tā ir attīstījušies par tālu, man to vairs nevajag..
L- Attīstīties ir labi, varbūt drīz mēs varēsim dzīvot uz mēness, lidot ar mašīnām, utt
K- Man to nevajag. Ko tas dod cilvēcei?
L- Attīstība dod daudz laba…. paskaties, ko labu tev ir devusi …, tagad ir mašīnas, mobīlie telefoni, utt. Vēl vairākus  gadus atpakaļ daudzi brauca ar zirgiem..
K- Man nekas nebūtu pretīm pārvietoties ar zirgiem un lēnāk. Dzīve jau tagad ir par ātru.
L- Bet ar tādu ātrumu nekad nevarētu aizbraukt pie radiem, kaut vai no vienas LV gala uz otru.
K- Ja nebūtu tā attīstība, tad cilvēki dzīvotu tuvāk un nebūtu tāda nepieciešamība..
Saruna vēl turpinājās ar vēl interesantām atziņām…. katram savs viedoklis…un izrādās ir arī tāds…

One comment on “Saruna…

  1. Reply Kaspars Feb 5,2010 12:41 pm

    Man gan vairāki paspēja iebilst, ka piekrīt L, viss ir par ātru, strauju un labāk būtu mierīgāk dzīvot Latgales vai Kurzemes dziļumos. Un kādreiz radinieki biežāk apmeklēja viens otru neskatoties uz tālo un ilgo ceļu nekā tagad.
    Arī tam es piekrītu, bet tik un tā palieku progresa, ātruma un tehnoloģiju piekritējs. Tas ir mans viedoklis, kas kā viss šajā pasaulē ar laiku(vecumu, jaunām atziņām, utt) var mainīties. Pastāvēs, kas mainīsies 🙂

Leave a Reply