Uzlauzsts Jelgavnieki.lv

Pieminēsim vēsturei- Uzlauzts Jelgavnieki.lv un nomainīts mysql parole, kā rezultātā portāls nebija pieejams lasītājiem.

Raksts un raksta kopija.

18.oktobra naktī ir neatļauti piekļūts portāla Jelgavnieki.lv serverim un apzināti samainīti pieejas kodi tā, lai lasītājiem nebūtu iespējams lasīt portāla ziņas. Atverot portālu parādījās uzraksts «Access denied for user nobody@localhost (using password: NO).»
Portāla Jelgavnieki.lv īpašnieks Kristians Rozenvalds informē, ka problēmas ir novērstas. «Vēlamies nomierināt lasītājus – redakcija turpina darbu, taču, protams, žēl, ka tieši pirmdienas rītā, kad ierasti ir vislielākais apmeklētāju skaits, portāla darbība ir traucēta,» komentē K.Rozenvalds.

«Mūsu gadījumā šis ir ļoti nepateicīgs laiks arī tāpēc, ka pirms vēlēšanām netrūka nelabvēļi, kas apzināti izplatīja baumas par to, ka pēc vēlēšanām Jelgavnieki.lv pārtrauks savu darbību. Tagad, protams, daudzi, nespēdami atvērt portālu, tā arī padomā, jo nav jau citas iespējas pārliecināties par pretējo,» stāsta K.Rozenvalds, piebilstot, ka arī pirms iepriekšējām vēlēšanām tā runāja gan par portālu, gan arī par žurnālu, taču Jelgavnieki.lv turpināja strādāt un turpinās arī turpmāk, piedzīvojot ne vienas vien vēlēšanas.

K.Rozenvalds atgādina, ka pēdējā pusgada laikā šī ir jau otrā reize, kad nelabvēļi mēģina ietekmēt Jelgavnieki.lv darbu: «Iepriekš Jelgavnieki.lv izmantots kā resurss datoru inficēšanai, šoreiz pieeja portālam bija liegta pavisam.» atgādina

«Portālam kļūstot arvien populārākam, palielinās arī interese no hakeru puses. Vieni vēlas izmantot portāla auditoriju, lai to inficētu ar tādiem vīrusiem, kas iesaista lietotāju datorus virtuālos tīklos, lai no šiem datoriem pēcāk var attālināt veikt kādu uzdevumu, par kuru datora īpašnieks pat nenojauš. Tāpat populāri portāli ir arī kā izaicinājums hakeriem demonstrēt savas uzlaušanas spējas,» komentē K.Rozenvalds.

«Spiedīgajos apstākļos būs vēl vairāk jādomā par drošību, lai gan vairāk gribētos tērēt naudu saturam. Bet ar to nāksies samierināties,» tā K.Rozenvalds.

Leave a Reply