Vēl viens ieberziens ar Free web hosting vai pakalpojums maksā tik cik maksā 2

Cilvēkiem vienmēr ir raksturīgi meklēt lētākas alternatīvas un to vairākas reizes esmu darījis arī saistībā ar Web Hosting pakalpojumiem.
Laika gaitā esmu izmēģinājis vairākus bezmaksas pakalpojumus, bet vienmēr kaut kas tajos nav apmierinājis- nav pareizā php,mysql vai tml atbalsta, vietas ierobežojums vai pārsūtāmo datu ierobežojums.
Grūtāk pamanāmās lietas ir konekciju ierobežojums, kurš atklājas tikai mēģinot pārkopēt daudzus failus- kā rezultātā joomla vai wordpress lapas pārkopēšana pārvēršas par murgu, kas labākajā gadījumā patērē ļoti daudz minūtes vai arī vienā brīdī konekcijas vienkārši tiek pārtrauktas pamatojot to ar DOS aizsardzību.
Pēdējais kuru testēju un biju daudz maz apmierināts vairākus mēnešus: http://www.elatvia.net/ , kas gan pamatīgi ierobežo datu apjomu, tomēr vienkāršai lapai pietiek.
Apmierinātību gan izjauca dažas dienas esošā nenormālā bremze, pateicoties kam hostētā lapa gandrīz nebija pieejama.
Domāju, ka tas ir kādas maintenance sekas vai globāls DDOS uzbrukums, kā gadījās vienam iepriekšējiem „lētā siera” hostētājiem. Tomēr supports atbildēja vienkārši:

Please note that your web site is hosted on the FREE part of the hosting cluster and the utilization at peak times is enormous this side effect, slowness might appear from time to time.
In order to avoid such things we strongly recommend that you upgrade your account to a paid plan and your sites will be moved to the paid hosting customer where the performance and stability is on even better level.

Atklājās, ka tā servisa iebremzēšana gadījās ļoti bieži, vienkārši nebiju tam pievērsis uzmanību.
Vēl viena lieta, ka bezmaksas versijā nav pieejami tādi pašsaprotami pakalpojumi, kā backup, htaccess, utml.

[Error 0x34017]: Sorry, but your hosting plan does not support backup.

Raksta sāls vai galvenā atziņa – Ar šo gadījumu būtu pienācis laiks beigt tērēt savu laiku meklējot bezmaksas sieru, kaut gan maksājot mazu samaksu (12$/gadā) par hosting pakalpojumiem arī negaantē servisu

http://dll.lv/neuzticamais-hostings-kur-glabat-backup-vai-gadas-ari-ta

(to arī vairs neizmantoju, kopš viņi nebrīdinot atslēdza vienu lapu vienkārši paziņojot, ka tā rada pārāk lielu noslodzi un atpakaļ nepieslēdza).

2 thoughts on “Vēl viens ieberziens ar Free web hosting vai pakalpojums maksā tik cik maksā

  1. Reply jep Apr 22,2012 1:40 pm

    Bezmaksas web hostingu neiesaku.. Esmu tam gājis cauri.. arī bija blogs nohostēts uz 1 bezmaksas servisa (USA)… laika gaitā atklājās, ka tas viss ir pamatīgi nestabili. Kaut kādā brīdī vienkārši nestrādāja, arī mysql ierobežojumi..

    Tagad jau vairāk kā pusgadu izmantoju maksas štelli… ir OK! Par simboliskām naudām viss rullē – hostējos Ukrainā 🙂

    Web hostingu piedāvājumi ir ļooooti daudz.. atrast un izvēlēties sev piemērētāko nav nemaz tik viegli.. vēlams palasīt atsauksmes utt. Arī “līmeņi” web hostingam ir dažādi – vienkāršākais ir t.s. “shared” hostings, talāk jau VPS (virtual private server) un beidzot ar dedicated server (izdalīts serveris tikai tev 1).. viss tas atkarībā no tā, ko tev īsti vajaga.. parastam blogam, protams, visticamāk dedicated nav vajadzības ņemt.. pietiks ar shared vai arī VPS.

  2. Reply Kaspars Apr 23,2012 9:06 am

    Kuru hostingu izmanto Ukrainā?

Leave a Reply