Ziņa- AndronMC ir aizdomās statusā

Šodien pārlasot ziņas mani patīkami pārsteidza Diena.lv raksts, kurā rakstīts, ka AndronMC ir aizdomās turamā status par “Mežavairogu” un citu interneta resursu apgānīšanu. Par šo gadījumu arī rakstīju.
Man nav nekas personīgi pret šo tipiņu, bet varbūt tas kalpos pārējiem “script kid”, lai trenējas mājās un citu biznesu netraucē.
Raksta kopija

Valsts policijas (VP) Ekonomikas policijas pārvaldes darbinieki saistībā ar neatļautām darbībām interneta vidē, veicot patvaļīgas izmaiņas vairākos interneta resursos, tostarp dzīvnieku patversmes Mežavairogi interneta vietnē, 28.septembrī, aizturējuši 1980.gadā dzimušu vīrieti vārdā Andris.

Andris, segvārdā McBetons, esot bēdīgi slavens informācijas tehnoloģiju jeb IT aprindās. Mežavairogu vietnei viņš uzbrucis, jo tās veidotāji ignorējuši viņa e-pastus, Diena.lv pastāstīja Mežavairogu saimniece Danuta Priede.

Uzbrukums Mežavairogiem noticis vēl vasarā – vīrietis atsūtījis patversmes saimniecei e-pastu, kurā norādījis, uz to, ka lapai esot ļoti slikts hostings (mājaslapu uzturēšanas pakalpojumi), bet viņš varētu to uzlabot “Vēstule bija rakstīta visai vulgārā valodā, tāpēc es to ignorēju. Pēc pāris dienām viņš ielauzās mūsu vietnē un uzrakstīja tur ļoti vulgāru, sieviešu dzimumorgānus aprakstošu frāzi,” viņa stāsta.

Par gadījumu D.Priede informējusi policiju, un pati sākusi interesēties par uzbrucēju IT aprindās. “Viņš ir zellis “ar pagātni” un ar ļoti sliktu slavu. Cik zinu, viņš uzskata, ka katrai interneta lapai jābūt super drošai, bet man – privātā zoodārza un dzīvnieku patversmes vadītājai – jau nav ko tur slēpt. Dažādos interneta forumos viņš pat nemēģināja noliegt, ka ir mums uzbrucis. Kad sāku interesēties, man no visām malām sāka sūtīt viņa personas datus, kurus arī nodevu policijai,” viņa atceras.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka minētā persona savās darbībās izmanto segvārdus “MB”, “AndronMC”, “macbetons”, “McB”. Andrim ir raksturīga nesakarīga un rupja rakstura paziņojumu nosūtīšana cietušajiem, informē VP preses pārstāve Linda Neimane-Zobena.

Patlaban tiek veikta izmeklēšana arī saistībā ar citiem interneta vides resursiem, kuros minētā persona, iespējams, ir veikusi neatļautas izmaiņas.

Policijas pārstāve norādīja, ka lietā turpinās izmeklēšana, minētā persona ir atzīta par aizdomās turēto un tiek lemts jautājums par psihiatriskās ekspertīzes noteikšanu.

VP lūdz atsaukties arī citas cietušās personas, zvanot uz tālruni 02, 112, vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

Leave a Reply